Jeśli nie możesz lecieć biegnij! V edycja "Wzgórzowej 13"

Chrząszczyce bieg "Wzgórzowa 13"

„Wzgórzowa 13” to impreza organizowana od 2014 roku przez opolskich miłośników biegania dla wszystkich fanów tej formy spędzania wolnego czasu. Trasa prowadzi po miejscowości Chrząszczyce, a także na terenie poligonu w Winowie.

Na starcie biegu zjawiło się ponad 200 zawodników, których zachęciła wyjątkowa trasa: liczne wzniesienia, a także lasy, łąki i niesamowite widoki. Punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczął się bieg na 13 km, który tradycyjnie już rozpoczęła Burmistrz Prószkowa Róża Malik. Pierwszy na mecie pojawił się Mateusz Pawełczak, który ustanowił nowy rekord trasy z czasem 0:50:36, drugi na mecie uplasował się Piotr Drobnik z czasem 0:50:55. Na dystansie 13 mil zwycięzcą został Rafał Jagiela z wynikiem 1:33:25. Natomiast w sztafecie zwyciężył Eurovent Athletics Opole, w składzie: Adam Piegowski, Krzysztof Pachuta i Martin Sobota z czasem 0:52:08.