II edycja Prószkowskiego Biegu Ulicznego im. Piotra Blachucika

Bieg prószkowski im Piotra Blachucika

Pierwsza edycja Prószkowskiego Biegu Ulicznego odbyła się w 2019 roku, na jego drugą edycję musieliśmy więc trochę poczekać, a to za sprawą szalejącego koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń. Po niemal trzy letniej przerwie, II edycja biegu po raz kolejny potwierdziła, że tego typu wydarzenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko mieszkańców naszej gminy ale również sąsiednich województw.

76 zawodników wzięło udział w tegorocznej edycji Prószkowskiego Biegu. Jego trasa liczyła nieco ponad 10 km. Zarówno start i meta biegu znajdowały się na Stadionie Miejskim w Prószkowie.

bieg prószkowski

W Prószkowskim biegu udział wzięli nie tylko mieszkańcy gminy Prószków ale również biegacze z sąsiednich województw. Pierwszy na mecie z czasem 00:33:42 pojawił się Daniel Kokot z Ozimka, drugie miejsce przypadło na mieszkańca naszej gminy Łukasza Szenawę, który pokonał trasę w 35 min i 29 sekund. Trzecie miejsce zajął Piotr Lesik z Kępy z wynikiem 00:36:32.

Wśród kobiet najszybsza okazała się mieszkanka naszej gminy Natalia Broj ze Źlinic, która przebiegła trasę z czasem 00:44:56. Drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła Asia Golak z Opola (00:45:10) , a trzecie miejsce na podium zajęła Sonia Szołtysik z Krapkowic (00:46:02). Nagrody przyznano również w kategoriach wiekowych oraz wśród najszybszych mieszkańców gminy Prószków.

bieg prószkowski zwycięzcy

Sam bieg to uczczenie pamięci Piotra Blachucika – nauczyciela i pasjonata sportu. Był założycielem klubu Sprinter Prószków, który skupiał w sobie miłośników biegania. Organizował również liczne zawody lekkoatletyczne w gminie Prószków.

Ośrodek Kultury i Sportu w Prószkowie składa serdeczne podziękowania jednostkom OSP gminy Prószków, wolontariuszom oraz sponsorom za pomoc w organizacji II Prószkowskiego Biegu Ulicznego im. Piotra Blachucika. Dziękujemy również mieszkańcom za wyrozumiałość oraz doping na trasie biegu.