Dni Gminy Prószków 2019

Tegoroczna edycja Dni Gminy Prószków ze względu na remont Ośrodka Kultury i Sportu w Prószkowie odbyła się wyjątkowo na placu festynowym w Złotnikach.

Świętowanie rozpoczęło się w piątkowy wieczór od zabawy tanecznej w rytmach muzycznych coverów, następnie punktualnie o 21:00 na scenie stanął Dj DEE PUSH, który rozpoczął disco pod gwiazdami. Sobota to dzień dobrej zabawy! Już od 17:00 mieszkańcy mogli podziwiać Staropolską Wioskę Rzemieślniczą, gdzie swoje rękodzieła zaprezentowali przedstawiciele dawnych zawodów. W tym samym czasie rozpoczął się specjalny program dla najmłodszych "Super bohaterowie akcji", podczas którego dzieci mogły z bliska zobaczyć "żywe" roboty. Na najmłodszych czekały jeszcze inne animacje: puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy, a także możliwość korzystania z dmuchańców.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko przygotowane przez Aglomerację Opolską, która promowała ekologię. Każdy mieszkaniec, który przyniósł na stoisko 15 foliowych toreb, mógł odebrać zupełnie za darmo designerską ekotorbę.

O 18:00 rozpoczął się muzyczny program rozrywkowy. Jako pierwszy na scenie pojawił się Mariusz Kalaga – śląska gwiazda szlagierów. Nastepnie sceną zawłanęły dwie młode i niezwykle utalentowane dziewczynki ze szkoły tańca Ramada z Opola. Dziewczynki są mieszkankami naszej gminy i jednocześnie Mistrzyniami Polski w akrobatyce powietrznej. Ich występ zrobił ogromne wrażenie. Kolejnym punktem Dni Gminy Prószków był program muzyczny Śląska Fiesta, a także zabawa taneczna z zespołem Eliot.