Otwarcie Posterunku Policji w Prószkowie

W piątek, 12 lipca nastąpiło oficjalne otwarcie Posterunku Policji w Prószkowie. Symboliczne klucze do nowej placówki wręczył komendant główny policji gen. Jarosław Szymczyk, który w krótkim przemówieniu wyraził radość z ponownego powstania posterunku w Prószkowie.

Bezpieczeństwa mieszkańców będzie strzegło pięciu funkcjonariuszy. Kierownikiem został został asp. sztab. Wojciech Owczarek. Jednostka podlegać będzie bezpośrednio Komendzie Miejskiej Policji w Opolu. Otwarcie Posterunku Policji w Prószkowie jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców, którzy swoją wolę o jego przywróceniu wyrazili podczas konsultacji społecznych - mówił Burmistrz Prószkowa - Krzysztof Cebula. Niezwykle ważny jest łatwy i stały kontakt funkcjonariuszy w mieszkańcami. Ułatwi to informowanie o sytuacjach zagrażających życiu i bezpieczeństwu, a także szybką reakcję policjantów na przypadki łamania prawa.

Otwarcie Posterunku w Prószkowie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie rozmowy zaangażowanie oraz współpraca Burmistrza Prószkowa z Komendantem Wojewódzkim Policji w Opolu. Generalny remont budynku, w którym powstał postreunek został sfinansowany ze środków Gminy Prószków, która pomogła również w wyposażeniu placówki oraz zakupie dwóch radiowozów.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP Pan Ryszard Galla, Wojewoda Opolski Pan Adrian Czubak, Burmistrz Prószkowa Pan Krzysztof Cebula, Radni Miejscy oraz mieszkańcy gminy Prószków.