Przysieckie święto ziół już od 20 lat!

Święto Ziół Przysiecz 2022

Już od 20 lat w Przysieczy organizowane jest Przysieckie Święto Ziół – impreza, która od lat nieustająco przyciąga mieszkańców naszej gminy i okolic. To jedna z tych gminnych imprez, której przegapić po prostu nie można.

Jest to bardzo barwne i aromatyczne święto, które nawiązuje do ludowej tradycji święcenia ziół, kwiatów oraz zbóż. Po raz pierwszy imprezę zorganizowano w Przysieczy w 2004 roku.

Świętowanie rozpoczęło się w niedzielę 14 sierpnia. Na ten dzień zaplanowano koncert Asi Wicher oraz Agnieszki Król z dziecięcym zespołem gry na okulelle. Na scenie zaprezentowała się również Zuzanna Król z tatą Grzegorzem, a także ks. Józef Zura. Gośćmi specjalnymi tego dnia byli nasi czescy sąsiedzi zespół BT-Nowa. Na zakończenie tego dnia odbyła się zabawa taneczna z zespołem Presto – i przyznać trzeba, że cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, a parkiet wypełniony został po brzegi!

święto ziół przysiecz

Poniedziałek był głównym dniem świętowania. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół imprezy. Program przygotowany został dla osób w każdym wieku – od tych najmłodszych, aż po seniorów.

Dzień rozpoczął się od uroczystego nabożeństwa w Kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Przysieczy. Następnie na placu festynowym odbyły się gry i zabawy dla dzieci, które poprowadził Andrzej Toczek. W przerwie między zabawami swoje niebywałe umiejętności zaprezentowały Mistrzynie Świata w akrobatyce powietrznej, Zuzanna i Julia Leśniewskie.

święto ziół przysiecz

Tego dnia głównym punktem programu był występ Marcina Dańca i Krzysztofa Respondek. Ich występ przepełniony dobrym humorem i zabawnymi anegdotami był prawdziwym „strzałem w dziesiątkę” organizatorów.

Ostatnim punktem obchodów była zabawa taneczna w rytmach lat 80-tych, którą poprowadził DJ Albert. Serdeczne podziękowania dla sponsorów oraz osób, które przyczyniły się do organizacji kolejnego już Przysieckiego Święta Ziół. Do zobaczenia za rok!

GALERIA ZDJĘĆ: