Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Dzień Edukacji Narodowej to jeden z tych dni w trakcie roku, kiedy uwaga nas wszystkich skupia się na polskiej szkole, na nauczycielach i uczniach. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność i szacunek wszystkim pracownikom oświaty.

Co roku, w ten szczególny dzień, Burmistrz Prószkowa spotyka się z nauczycielami i dyrektorami szkół oraz przedszkoli, aby nagrodzić tych, ktorzy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Dzielili się wiedzą i  doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy. W tym roku nagrodę z rąk Burmistrza Prószkowa otrzymało siedmiu dyrektorów placówek oświatowych oraz siedmiu nauczycieli.

Edukacja młodych pokoleń leży mi szczególnie na sercu, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości każdej lokalnej społeczności i jest jej nadzieją na lepsze jutromówił Burmistrz Prószkowa, Pan Krzysztof Cebula.