Märchennacht czyli Bajkowa Noc 2019

W nocy z 30 na 31.sierpnia 2019 roku (piątek/sobota) Mniejszość Niemiecka - Zarząd Gminny TSKN w Prószkowie organizuje, przy wsparciu przewodniczących kół DFK, spotkanie dla dzieci ze światem niemieckich bajek.

Tradycyjnie bajki w języku niemieckim i polskim będą czytali lub opowiadali ludzie znani z życia publicznego. Oprócz bajek czytanych i opowiadanych na żywo będzie można obejrzeć bajki na dużym ekranie. Będą konkursy, tańce i zabawy. Nad całością organizacyjnie czuwa Gminny Zarząd Mniejszości Niemieckiej w Prószkowie. To już dwunasta Bajkowa Noc, ciesząca się co roku bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieci śpią w młynie w śpiworach, na materacach, co stanowi dla nich dużą atrakcję. Opiekunowie przygotowują wspólnie z dziećmi kolację i śniadanie. Chętnie przyjmiemy wszelką pomoc; potrzebni jeszcze opiekunowie. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, rodziców oraz opiekunów.

Czas trwania: od godz. 19.00 (30.08 piątek) do godz.10.00 (31.08 sobota).

Uczestnicy: dzieci od 6 do 12 lat.

Gdzie: Ligocki Młyn, agroturystyka Państwa Klosów w Ligocie Prószkowskiej.

Warunek uczestnictwa: pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych oraz podstawy znajomości j. niemieckiego. Zgłaszanie oraz szczegóły warunków u pani Sylwii Białończyk.